רשימת המשפחות

רשימת הנושאים

רשימת המידענים

חיפוש בבסיס הנתונים

לדף פתגמים ראשי

מכון מעלה אדומים

Lista de las famiyas

Lista de los temas

Lista de los informantes

Bushkadero en la baza de datos

A la pajina prinsipal de los refranes

El instituto Maale-Adumim

Lista de las familias

Lista de los temas

Lista de los informantes

Búsqueda en la base de datos

A la página principal de los refranes

El instituto Maale-Adumim

רשימת מידענים

Lista de informantes

מפתח

שם מידען

מסורת

indise

nombre del informante

tradision

1

Anonimo 1

2

Anonimo 2

3

Anonimo 3

4

Anonimo 4

20

Belina Levi

45

Itshak Hadjes

41

MK

46

Menashe Hadjes

52

Ren?e Arochas

50

Salvo Amado

47

Sara Libhar

49

Tilly Alphandery

51

Viktoria Sustiel

48

Yeshayau Aizler

63

Raphael Patai

Balkanes

58

Michael Studemund-Ha

Balkanes (varios)

21

A Danon

Bulgaria

30

Altaras

Bulgaria

22

David de Mayo

Bulgaria

24

Esther Kalmy

Bulgaria

28

Haכm Jos. Bassan

Bulgaria

31

Moshe Savies

Bulgaria

68

Sami Almoznino

Bulgaria

70

Shelomo Elazar

Bulgaria

29

Siniora Joseph Bassan

Bulgaria

79

Victoria Alkalay

Bulgaria

80

Yosef Alfandari

Bulgaria

5

Anonimo 5

Estrecho

6

Anonimo 6

Estrecho

7

Anonimo 7

Estrecho

33

Isaac Levy

Estrecho

38

Mercedes Israel

Estrecho

73

Sara Kadosh

Estrecho

75

Sima Marciano Pinto

Estrecho

69

Suzy Dahan

Estrecho

76

Saada Oziel

Estrecho - Tanger

13

Aaron Roza

Grecia - Volos

15

Asher Aljadeff

Gresia - Salonika

62

Rebecca Perez

Gresia - Salonika

8

Asher Alhadef

Gresia - Saloniko

34

Isaac Menashe

Gresia Salonica (?)

71

Sofia Levy

Romania

72

Sylvia Gr?nfeld

Rumania - Bucarest

57

Manuel Rapaport

Sefarad varias

11

Abraham Galante

Turkia

9

Albert Adatto

Turkia

10

Albert Buenavida

Turkia

18

Albert S. Saporta

Turkia

17

Azaria Serfati

Turkia

19

Benni Aguado

Turkia

42

Diana Sarano

Turkia

23

Ester Hazan

Turkia

27

Hayim Bitran

Turkia

32

Isaac J. Levy

Turkia

35

Jak Kalomiti

Turkia

59

M. Yuda

Turkia

53

Matilda Koen

Turkia

55

Matilda Pardo

Turkia

37

Moshe Beraze

Turkia

56

Moshe Pesah

Turkia

60

Paola Maich

Turkia

64

Rashit Yosef / Rahel

Turkia

61

Regina Nahum

Turkia

65

Roza Zaharia

Turkia

39

Stella Afumado

Turkia

67

Suzan Avigdor

Turkia

74

Suzanne Muskatel

Turkia

78

Uriel Mizrahi

Turkia

81

Yaakov Ventura

Turkia

77

Sami Shilton

Turkia - Eskisehir

12

Alberto Alfandari

Turkia - Istambul

14

Alfredo Sarano

Turkia - Izmir

25

Elie Nahum

Turkia - Izmir

26

Fifi Sasson (Suhami)

Turkia - Izmir

36

Kamelia Shahar

Turkia - Izmir

54

Marko Malki

Turkia - Izmir

40

Julia Shrem

Yerushalayim

43

Ruth Bar-Haim

Yerushalayim

44

Shemaya Aroesti

Yerushalayim

66

Spomenika (revista)

Yugoslavia