חזרה לדף השער

 

 

אתר מכון מעלה אדומים מזמינך ללמוד לאדינו באמצעות

 

ספר לימוד לאדינו (ספניולית) למתחילים

(בצירוף מילון דו-כיווני לתלמיד בסוף הספר)

 

וכן גם ארבע מצגות

מצגת עם הגיית הטקסטים שיעורים 9-2

מצגת עם הגיית הטקסטים שיעורים 19-11

מצגת עם הגיית הטקסטים שיעורים 29-21

מצגת עם הגיית הטקסטים שיעורים 39-31

[המתינו בסבלנות עד לעליית המצגות]

 

רבים הפונים אלינו בבקשה לספר לימוד לאדינו למתחילים. בשנת 1999 הופיע בהוצאת המכון הספר: "לאדינו (ספניולית) – ספר למוד למתחילים, הקניית יסודות השפה, דקדוק ואוצר מלים" מאת משה שאול בעריכתו של ד"ר אבנר פרץ. הספר הותאם לתכנית לימודי לאדינו לבגרות של משרד החינוך, ושימש בהוראת לאדינו במשך 15 שנים במדרשיית "עמליה" בירושלים (ביוזמתו של מנהל המדרשיה, אהרון כהן). הספר שימש גם את הקורסים של הרשות הלאומית לתרבות הלאדינו להכשרת מורים ופעילים להפצת הלאדינו.

הספר אזל זה מכבר מן השוק ועל כן החלטנו להעלותו על האתר כספר אלקטרוני (PDF) לתועלת המבקשים הרבים. תוכלו לעיין בו, ללמוד ולתרגל על גבי הצג, או להדפיס מתוכו שיעורים לפי בחירתכם. לעת עתה זהו ספר פאסיבי. אנו מקווים כי יעלה בידינו לפתחו בעתיד כספר לימוד אינטרקטיבי לכל דבר, שיאפשר תרגול מול המחשב וקבלת משוב מיידי לתרגילים.

לספר מצורפים שני מילונים בסיסיים לתלמיד: מילון לאדינו-עברי ומילון עברי-לאדינו. כל אחד בן יותר מאלף ערכים.

להרחבת הידע בשפה אתם מוזמנים לרכוש את "המילון המקיף לאדינו-עברי לשון מאספמיא" – המילון הרחב מסוגו בכל מילונאות הלאדינו, למעלה מחמישים אלף ערכים! (פי שניים ומעלה מן המילונים הרחבים ביותר לשפה). המילון מכיל לבד מן הערכים הבסיסיים שפע עצום של שימושי לשון וצירופי לשון מגוונים.

 

לימוד נעים!