חזרה לדף השער

 

 

ה נ ס י ך   ה ק ט ן

בלאדינו

פניה אל ציבור הגולשים באתר הזה ואל שוחרי הלאדינו

 

     במכון מעלה אדומים נשלמה הכנת מהדורה ספניולית (לאדינו) של יצירתו של אנטואן דה סנט אקזיפרי, שנתחבבה על מליוני קוראים, צעירים ומבוגרים, בכל העולם. המהדורה הספניולית הוזמנה על ידי הוצאת ספרים גרמנית שהתמחתה בהוצאה לאור של "הנסיך" במהדורות ביבליופיליות בלשונות ודיאלקטים מיוחדים. לפני שנתים הופיעה בהוצאה זו מהדורה של "הנסיך" ביידיש והיא ממתינה לפגוש עתה את המהדורה בלשון האחות היהודית, הלאדינו.

     בדומה למהדורה ביידיש, תהיה המהדורה בלאדינו דו-צדדית: מצד אחד הטקסט באותיות רש"י, כמקובל מזה דורות בלאדינו, ומצד שני תעתיק באותיות לטיניות.

התרגום נעשה בידי ד"ר אבנר פרץ וגלאדיס פימיינטה.

     ההוצאה הגרמנית התכוונה להדפיס מהדורה מצומצמת (500 עותקים) בלאדינו, אך הוצאת גלימאר הצרפתית, בעלת הזכויות, מתנה את הסכמתה בהדפסת מהדורה גדולה הרבה יותר. אמצעיה של ההוצאה הגרמנית מצומצמים והיא אינה מתכוונת להפיק רווחים מהדפסת המהדורה בלאדינו אלא רק לכסות את הוצאותיה.

     אם אתם מעוניינים בהופעתה של המהדורה הזו, כמחווה של כבוד ללשון הקרובה ללבנו, כתבו אלינו, או הודיעו טלפונית וציינו את נכונותכם העקרונית לרכוש את הספר עם הופעתו (מחירו בישראל יהיה כ-95 ₪; באירופה: 16.95 EUR) וציינו כמה עותקים תרצו לרכוש (ניתן לתת ספר ספר זה כמתנה לקרובים ומכרים!)

הפיצו ידיעה זו בין מכרים העשויים להתעניין בה.

 

 

מסיבות שונות טרם נסתייע העניין והספר עוד לא יצא לאור