חזרה לדף הראשי של מכון מעלה אדומים

 

מכון מעלה אדומים

אוצר השירים

 

 

אנו שמחים לבשר על מיזם חדש של מכון מעלה אדומים: העלאת אוסף שירי הלאדינו הנמצא במכון והמבוסס על איסוף רב שנים של שירים מפי מידענים בישראל ובארצות אחרות. האוסף כולל קרוב לשלושת אלפים שירים. בשלב ראשון הועלו לאתר כותרות השירים, השורה הראשונה בכל שיר והשורה האחרונה בכל שיר. בהמשך יועלו הטקסטים המלאים ובמקביל הקלטות השירים במתכונת של קבצי MP3, כך שניתן יהיה גם להאזין לשירים.

המיזם הוא מיזם מדעי שמטרתו להעמיד את האוסף לשימושם של חוקרים העוסקים בתחום, אך הוא מיועד גם לקהל הרחב.

כמה דברים מייחדים אוסף שירים זה.

1.    ניתן לראות תצוגה של של כל השירים באוסף על פי כותרת, שורה ראשונה ושורה האחרונה על פי סדר אלפביתי, דבר המאפשר להגיע בקלות לכל שיר ולקבוצת שירים בביצועים שונים.

2.    פתחנו בפני המשתמשים את האפשרות לחיפוש ישיר בבסיס הנתונים על פי מלות מפתח המעניינות אותם. ניתן להקליד בדף החיפוש עד שלוש מלים או צירופי מלים לחיפוש, והדף מציג את כל השירים שבהם מופיעות אותן מילים (בשלב זה החיפוש נערך רק בכותרות השירים, בשורה הראשונה ובטקסטים שכבר הועלו לבסיס הנתונים.

3.    בהמשך תתוסף תצוגה של רשימת המידענים שפיהם הוקלטו ונרשמו השירים. רשימת המידענים תפנה את הגולש לדפי המידענים. דף המידען יכלול פרטים אישיים של המידען והפניות לכל השירים שהוקלטו מפיו.

4.    בשלב הבא יועלה לאתר אפשרויות חיפוש ומיון על פי מסורת, צורה ספרותית ותפקוד.

אנו מקוים שמיזם זה יהווה דוגמא לחיקוי לכל מי שירצה להעלות אוספים מחקריים של שירים לאינטרנט.

 

ד"ר אבנר פרץ

מנהל מכון מעלה אדומים לתיעוד

השפה הספניולית ותרבותה